
ane. W ostatnich latach w rankingach sprzedaży na prowadzenie wysuwają się naturalne kosmetyki. Są bardziej przyjazne środowisku, a jednocześnie mniej szkodliwe dla nas.
Uroda to nasza wizytówka, wszyscy staramy się o nią jak najlepiej dbać. Kosmetyki zawierające dużą ilość składników chemicznych przynoszą szybki efekt wizualny, niestety równocześnie wpływając negatywnie na stan naszej skóry. Naturalne kosmetyki chronią naszą urodę, zarówno w czasie ich używania jak i na przyszłość.
Ich cena jest porównywalna, a właściwości pielęgnacyjne dużo bardziej wartościowe.
Wybór naturalnych kosmetyków na rynku jest ogromny. Można wybierać je ze względu na skład, jak i na kraj pochodzenia.
Warte uwagi ze względu na pochodzenie są marokańskie kosmetyki. Bazują one na wielu drogocennych olejkach. Serca kobiet na całym świecie podbił pochodzący z Maroka olejek arganowy. Wykorzystywany jest do kosmetyków pielęgnacyjnych całego ciała. Olejek arganowy to najbardziej pożądany i najpopularniejszy składnik marokańskich kosmetyków. Jednak olei o wspaniałych właściwościach na których są tworzone tamtejsze kosmetyki jest znacznie więcej i z pewnością dobierzemy coś idealnego dla naszej cery.
Warto korzystać z naturalnej pielęgnacji, jeżeli chcemy utrzymać naszą skórę w dobrym stanie na wiele lat i cieszyć się wspaniałą urodą.
Podział kosmetyków w Wikipedii
Ze względu na część ciała dla których są przeznaczone:
środki do skóry
włosów
paznokci
twarzy
Ze względu na grupę docelową:
dla kobiet
dla mężczyzn
dla dzieci
dla nastolatków
Ze względu na funkcję:
czyszczące
pielęgnujące i ochronne
zapachowe
do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki kolorowe
Wiele z kosmetyków należy naraz do kilku z tych grup. Np: mydło może jednocześnie czyścić i nawilżać (czyli pielęgnować) skórę.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki
Depilacja woskiem. Cytat z Wikipedii
Jest to zabieg kosmetyczny mający na celu mechaniczne usunięcie zbędnego owłosienia za pomocą wosku. Woski używane podczas zabiegu depilacji można podzielić na woski miękkie o temperaturze topnienia do 40°C oraz na woski twarde o temperaturze topnienia powyżej 40°C.
Zabieg ten jest uważany za bolesną metodę usuwania zbędnego owłosienia. Polega on na rozsmarowaniu wzgodnie z wzrostem włosa równomiernej warstwy wosku na wcześniej oczyszczoną, zdezynfekowaną oraz przygotowana do zabiegu skórę. Następnie przyłożenia i dociśnięcia do posmarowanej woskiem skóry paska flizelinowego lub bawełnianego. A na końcu energicznego zerwania go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Zabieg kończy usunięcie oliwką resztek wosku ze skóry oraz wsmarowanie preparatów opóźniających odrastanie włosów. Skóra zaraz po zabiegu może być zaróżowiona i podrażniona, jadnak mija to po około 1-2h od depilacji. Efekty zabiegu utrzymują się zwykle od 2 do 4 tygodni po depilacji. Zaraz po depilacji odradza się korzystania z sauny, gorących kąpieli oraz opalania.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja